NEW BLOG

hlas priest choir

Слава Ісусу Христу!

Сьогодні подаємо відео четвертого часу (одного із двадцяти чотирьох). Моліться на здоров'я :)

Також нагадуємо, що завтра на Літургії співаємо перший глас. Тропар і кондак Ви можете знайти у цьому списку. Співайте і моліться !!!

Христос воскрес!

Дорогі рузі, поціновувачі церковного співу :)

Наша відеошкола стартувала у грудні минулого року. Щотижня ми пропонуємо вашій увазі нові відео уроків. За цей час ми закінчили дві серії: "тропарні наспіви восьми гласів" та "ірмоси Великого Канону Преподобного Андрея Критського".

Усі відео і надалі доступні на ншому каналі. Для зручності вони сформовані у плейлисти із відповідними назвами. Найбільш системно уроки представлені на сайті хору священослужителів "Глас" у розділі "відео уроків".

Тема гласів ще не закінчена. На даний час п. Максим Тимо працює над гармонізацією і набирає ноти для чотириголосного мішаного хору. Ноти ми обов'язково розмістимо на нашому сайті для вільного користування. Також плануємо розповсюдити аудіо та відео матеріали.

Сьогодні у нашій школі ми стартуємо ще один дуже цікавий проект. На нашу думку він має допомогти кожному, хто бажає більше молитися. Це часослов двадцяти чотирьох часів.

Серія цих відео - молитовне озвучення книги  "Часослов двадцяти чотирьох часів" доктора літургійних наук священика Василя Рудейка.

Історію виникнення Часословів 24-х часів пов’язують із монастирями т. зв. «неусипаючих» монахів, засновником яких вважають преп. Олександра Акиміта (†430). Ці літургійні пам’ятки важливі не лише як джерела, без яких немислимо трактувати структуру богослужінь сучасного часослова Церков візантійської традиції, – вони є цінним джерелом духовості східних Церков, з якої може живитись як особиста, так і спільнотна молитва сучасних християн.

Саму книгу можна придбати за цим посиланням на сайті видавництва УКУ.

Аудіо файли в MP3 форматі можна безкоштовно отримати, написавши нам:  http://priestchoir.org/

Дякуємо, що співаєте з нами!!!

 

Ось знову ноти від п. Анни Поточної. Дякуємо за таку потрібну працю.

Дорогі співаки: ті, що співають і ті, що слухають! :)

Особливо ж ті, що пишуть!

Найбільше листів із проханням нот. Ось вам відповідь на ваші прохання. Пані Анна Поточна, дружина о. Павла Поточного із Польщі, продукує масу корисних нот. ОСЬ ЦІ НОТИ!!!

ТАКОЖ Є НОТИ НА НАСТУПНУ НЕДІЛЮ "НЕДІЛЮ РОЗСЛАБЛЕНОГО"

Дякуємо Господу Богу за таких людей!!!

Христос Воскрес!

Я вже давно переконався, що коли робиш якусь Божу справу, Господь Бог завжди зводить з людьми, котрі "дихають тим самим духом". Один із тих, що "дихають разом" у справі відновлення краси та розуміння наших богослужінь є о. Василь Рудейко. Він доктор літургійних наук і від нього завжди можна багато почерпнути навіть при звичайній розмові за кавою, а вже не говорячи про його книги.

У своєму блозі він розміщує багато корисних речей. Серед його дописів можна знайти також посилання на різні доробки у галузі церковного співу.

Також хочу звернути увагу на нову книгу його авторства "Часослов двадцяти чотирьох часів".

Під час вивчення ірмосів Канону Андрея Критського ми використовуємо ноти, що містяться у Львівському Ірмологіоні 1904 р., і, які записані, так званою, "квадратною нотацію". Вона дуже подібна до сучасної, але дехто просить надати сучасні ноти.

Подаю вам ноти: вони є у напівнику Олександра Остгайм-Дзеровича (Рим 1959).

Заодно хочу познайомити вас із блогом Протопсалта Андрія Шкрабюка. У нього ви знайдете багато корисного і цікавого, що пов'язане з церковним співом. І також зможете завантажити для себе бангато різних унікальних нотних матеріалів.

Слава Ісусу Христу!

Сьогодні ми завантажили відео, яке розпочинає нову серію уроків нашої школи.
Впродовж великого посту ми будемо вивчати ірмоси Великого Канону Преподобного Андрея Критського. Ірмосів є дев'ять, тому, відповідно, до Пасхи матимемо дев'ять уроків присвячених цьому унікальному богослужінню.
На сайті ієрейського клиросного хору "Глас" ви зможете завантажити ноти ірмосів: як церковно-слов'янською, так і українською мовами.
Також на сайті є  плейлист, який складається з декількох відео цього богослужіння. Ми розпочали роботу над субтитрами до цих відео, щоб можна було бачити перед собою текст, але бракує на це часу.  Хто б хотів долучитися до цієї справи - вишлемо тексти і будемо вдячні :)
А ще! На сайті розміщений електронний варіант CD "Канону Андрея Критського". Якщо хтось захоче придбати, то внесе свою лепту у розвиток церковного співу.

священик Руслан Грех

RSS feed